Adaçayı
Yapraklarından ve çiçeklerinden tıbbi olarak faydalanılmaktadır. İçinde bulunan antioksidanlar hücre yaşlanması ve kanseri önlemektedir. Antiseptik özelliği nedeniyle özellikle ağız ve diş bakımında kullanılmaktadır
Doğal ve Organik Ürünler
Organik ürünler, insan sağlığına zararlı ve kimyasal maddelerin kullanılmadığı, sertifikalı ürünlerdir. Peki bir ürünün organik sertifikaya sahip olabilmesi için hangi koşullardan geçmesi gerekmektedir.
Karabaş Otu
Karabaş otu ballıbabagiller ailesinden bir lavanta türü olup, halk arasında yabancı lavanta, keçi otu gibi isimlerle anılmaktadır.
Uçucu Yağlar
Uçucu Yağlar, halk arasında eteri yağ, aromatik yağ ve esans yağı olarak da bilinmektedir. Akdeniz bölgesinde yer alan ülkelerde yetiştirilen aromatik bitkilerden yağlar elde edilmektedir
Papatya Bitkisi ve Çayı
Papatya bitkisi Asteraceae familyasından otsu bir bitki olup, 60 cm’ye kadar boyu ulaşabilmektedir.
Melisa Bitkisi
Melisa bitkisi ballıbabagiller ailesinden olup 25-100 cm. arasında yüksekliği değişen bir bitkidir. Çiçekleri küçük, sarımtrak, beyazımtrak ya da pembedir.
Zeytinyağının Saçlara Faydaları Nelerdir?
Saçları besleyerek hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Parlaklık verir.
Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir?
Bu bitkinin Latince adı Rosmarınus offıcınalis olup Türkçe olarak kuş dili,biberiye isimleri ile bilinir. bitki genelde eylül sonunda çiçeklenmeye başlayarak şubat ayına kadar çiçekleri dökülmeden bitki üzerinde kalır.
Adaçayı Tarımı Nasıl Yapılır?
Adaçayı bitkisinin Latince adı Salvia’dır. Dünya üzerinde yaklaşık 900 türü olduğu bilinmektedir. Türkiye’de yetişen endemik adaçayı türlerinin büyük kısmı İran – Turan ve Akdeniz fitocoğrafik bölgelerinde dağılım gösterir.
Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?
Bu yazımızda kantaron yağının faydaları nelerdir bunu ele alacağız. Diğer yazılarımızda üretimi, yağın nasıl elde edildiği ve zararları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.
Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?
Biberiye yağının en etkili faydaları hakkındaki bu yazımız ilginizi çekecektir. Biberiyenin yetiştirilmesi, üretimi, kurutulması, türleri, yağının nasıl yapıldığı, tohumu ve zararları hakkındaki bilgileri diğer yazılarımızdan bulabilirsiniz.
Kaliteli Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?
Bugün sizlere kaliteli zeytinyağı nasıl anlaşılır sorusunun cevabını vereceğim. Zeytinyağı kalitesi tadım yapılarak anlaşılabilmektedir. Tabi burada tadım yapacak kişinin de biraz işten anlaması gerekir. Ancak tadım yaptıkça bu iş daha da öğrenilir
Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?
Güneşin etkisini azalttığı zamanlarda metabolizmamız ısı değişimlerine maruz kalır. Bunun sonucunda soğuk havayla daha kolay mücadele etmek için metabolizmamız yavaşlamaya başlar
Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?
Lavanta yağının en etkili faydaları hakkındaki bu yazımız ilginizi çekecektir. Biberiyenin yetiştirilmesi, üretimi, kurutulması, türleri, yağının nasıl yapıldığı, tohumu ve zararları hakkındaki bilgileri diğer yazılarımızdan bulabilirsiniz.
Zeytin Ağacının Mitolojisi
Bundan çok çok çok uzun zaman önce Attika’nın ilk kralı, yarı insan yarı yılan görünümlü Cecrops’tu ve yeni bir şehir devleti için korucu bir tanrı bulmaya karar vermişti.
Kategoriler
Genel
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.