Tarihte Gökçeada
Doğası, iklimi ve havası ile görenleri büyüleyen Gökçeada tarihiyle de oldukça etkileyici.
Mitolojide Gökçeada
Yunan mitolojisine göre Phtia Kralı yarı tanrı Aşil’in annesi, Su Tanrıçası Thetis’in sarayı Gökçeada (İmbros) ve Semadirek (Samothrace) arasında bulunuyordu.
Zeytinin ve Zeytinyağının Geçmişi
Her ne kadar Yunan mitolojisinde Athena’nın hediyesi olarak yaratılmış olarak yer alsa da, zeytin ağacının asıl kökenine dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır.
Zeytin Ağacının Mitolojisi
Bundan çok çok çok uzun zaman önce Attika’nın ilk kralı, yarı insan yarı yılan görünümlü Cecrops’tu ve yeni bir şehir devleti için korucu bir tanrı bulmaya karar vermişti.
Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?
Lavanta yağının en etkili faydaları hakkındaki bu yazımız ilginizi çekecektir. Biberiyenin yetiştirilmesi, üretimi, kurutulması, türleri, yağının nasıl yapıldığı, tohumu ve zararları hakkındaki bilgileri diğer yazılarımızdan bulabilirsiniz.
Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?
Güneşin etkisini azalttığı zamanlarda metabolizmamız ısı değişimlerine maruz kalır. Bunun sonucunda soğuk havayla daha kolay mücadele etmek için metabolizmamız yavaşlamaya başlar
Kaliteli Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?
Bugün sizlere kaliteli zeytinyağı nasıl anlaşılır sorusunun cevabını vereceğim. Zeytinyağı kalitesi tadım yapılarak anlaşılabilmektedir. Tabi burada tadım yapacak kişinin de biraz işten anlaması gerekir. Ancak tadım yaptıkça bu iş daha da öğrenilir
Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?
Biberiye yağının en etkili faydaları hakkındaki bu yazımız ilginizi çekecektir. Biberiyenin yetiştirilmesi, üretimi, kurutulması, türleri, yağının nasıl yapıldığı, tohumu ve zararları hakkındaki bilgileri diğer yazılarımızdan bulabilirsiniz.
Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?
Bu yazımızda kantaron yağının faydaları nelerdir bunu ele alacağız. Diğer yazılarımızda üretimi, yağın nasıl elde edildiği ve zararları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.
Adaçayı Tarımı Nasıl Yapılır?
Adaçayı bitkisinin Latince adı Salvia’dır. Dünya üzerinde yaklaşık 900 türü olduğu bilinmektedir. Türkiye’de yetişen endemik adaçayı türlerinin büyük kısmı İran – Turan ve Akdeniz fitocoğrafik bölgelerinde dağılım gösterir.
Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir?
Bu bitkinin Latince adı Rosmarınus offıcınalis olup Türkçe olarak kuş dili,biberiye isimleri ile bilinir. bitki genelde eylül sonunda çiçeklenmeye başlayarak şubat ayına kadar çiçekleri dökülmeden bitki üzerinde kalır.
Zeytinyağının Saçlara Faydaları Nelerdir?
Saçları besleyerek hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Parlaklık verir.
Melisa Bitkisi
Melisa bitkisi ballıbabagiller ailesinden olup 25-100 cm. arasında yüksekliği değişen bir bitkidir. Çiçekleri küçük, sarımtrak, beyazımtrak ya da pembedir.
Papatya Bitkisi ve Çayı
Papatya bitkisi Asteraceae familyasından otsu bir bitki olup, 60 cm’ye kadar boyu ulaşabilmektedir.
Uçucu Yağlar
Uçucu Yağlar, halk arasında eteri yağ, aromatik yağ ve esans yağı olarak da bilinmektedir. Akdeniz bölgesinde yer alan ülkelerde yetiştirilen aromatik bitkilerden yağlar elde edilmektedir
Kategoriler
Genel
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.