Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda kantaron yağının faydaları nelerdir bunu ele alacağız. Diğer yazılarımızda üretimi, yağın nasıl elde edildiği ve zararları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Kantaron yağının faydaları yazmakla bitmez. İçinde hangi tür kimyasalın olduğunu bilmediğimiz yüzlerce ilaçtan bıkmış ve bunları kullanmak istemeyenler için diğer tüm bitkilerden kendini ön plana çıkartan kantaron yağının faydaları nelerdir yazımızda bulacaksınız. Depresyonun en önemli sebebi büyükşehirlerdeki iş tempolarıdır. Gün geçtikçe bu yaşama doğru sürüklenmekteyiz. Bu yaşamda bizi depresyon hastası yapmaya yetmektedir. Şimdi aşağıda kantaron yağının faydalarını sıralayacağım.

KANTARON YAĞININ FAYDALARI

Haricen kullanımlarda;

 1. Kantaron yağı antiseptik özelliğinden dolayı yani mikropları öldürme özelliğinden dolayı yaralardaki mikrop oluşumunu ve iltihap kapmasını önler.
 2. Kantaron yağı hücrelerin çok hızlı bir şekilde yenilenmesini sağladığından ciltteki ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır.
 3. Yanıklardan dolayı oluşan ağrıları ve yaraları kapatmakta yardımcı olur. Bununla birlikte güneşten korunmak için de kullanılabilir.
 4. Kantaronu kazalarda yaşanan kanamalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Damar büzme özelliğinden dış kanamaları kolaylıkla durduracaktır.
 5. Migreni olanlar için de birebirdir. Başınıza kantaron yağı ile masaj yaparak baş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.
 6. Bazı kas ağrılarınıza da iyi gelecektir. Belinizdeki ve sırtınızdaki kas ağrılarına masaj yoluyla yine iyi gelecektir.
 7. Bebeklerin pişik olan yerlerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alerjiler için de su ile kantaronu açarak sürebilirsiniz.
 8. Hemoroit hastalığına da iyi gelir.
 9. Ameliyat izi dahil tüm yaralara sürülerek hücrelerin hızla yenilenmesini sağlar.
 10. Sedef hastalığına iyi geldiği görülmüştür. İlk sürüldüğünde kaşıntı ve kuruma baş gösterse de oldukça fazla toparlamasına yardımcı olmaktadır.
 11. Yüzünüze de oldukça iyi gelecektir. Pürüzsüzleştirecek ve siyah noktaları, lekeleri ve morlukları iyileştirmekte oldukça etkilidir.
 12. Kantaron yağı saç derisine de oldukça iyi gelmektedir. Özellikle saç derisindeki egzama ve döküntüleri iyileştirmede rol oynamaktadır.
 13. Bir pamuk yardımıyla süreceğiniz kantaron yağı oldukça hızlı bir şekilde dudağınızdaki veya vücudunuzun herhangi bir başka yerindeki uçuğa da iyi gelecektir.
 14. Sinir sıkışmalarına karşılık oluşan ağrıların giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Bunu geçirmek için ağrıyan yere uzun süre masaj yaparak ağrının giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca sarı kantaron çiçeklerinin çayı yapılarak içildiğinde;

 1. Kadınların menopoz dönemlerinde olan sıkıntılarına çayı içildiğinde iyi gelmektedir.
 2. Depresyona da oldukça faydası vardır. Günde 2-3 bardak içeceğiniz kantaron çayı tüm streslerden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BURADA EN ÖNEMLİ OLAN TOKSİK MADDE MİKTARINA DİKKAT ETMEK GEREKİR.

Yani bitkisel çayları tüketirken günlük 2-3 bardağı geçirmemek gerekir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Genel
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.