Doğal ve Organik Ürünler

Doğal ve Organik Ürünler

Organik ürünler, insan sağlığına zararlı ve kimyasal maddelerin kullanılmadığı, sertifikalı ürünlerdir. Peki bir ürünün organik sertifikaya sahip olabilmesi için hangi koşullardan geçmesi gerekmektedir. Tarla denetiminin yapılması, üretimi yapan çiftçinin sertifikalanması, tohumun GDO’lu olup olmadığı, gübre kullanımının denetlenmesi, böcek ilacı kullanılıp kullanılmadığı, yetişmiş ürünün sertifikasyonu, paketlenmiş ürünün denetlenmesi süreçlerini tamamlayan çiftçilerin ürettikleri ürünler “organik”tir.

Doğal ürünler ise doğada ya da tarlada yetişen, sertifika zorunluluğu olmayan ve ürün kontrol sürecinin yapılmadığı ürünlerdir.

Gökçeada, Tarım Bakanlığı tarafından ekolojik tarım yapılabilmesi için pilot bölge olarak seçilmiştir. Projeler: Organik zeytinyağı üretimi, organik bal üretimi, organik safralık ve şaraplık üzüm üretimidir. Gökçeada’da tarımsal alanların kontrolünün kolay yapılabilmesi, kimyasal ilaç ve gübrenin kullanılmamış olması bu toprakların organik olarak kalmasını sağlamış, yetişen bitkilerinde doğal ve organik olarak üretilmesine olanak sağlamıştır.

Gökçeada’da ürettiğimiz sizlerle bu sitede buluşturduğumuz ürünlerimiz doğal ve organiktir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Genel
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.