İade ve Cayma Hakkı

Gokceadamdan.com iade şartları ve iade süreci

 • www.gokceadamdan.com adresi üzerinden satın aldığınız ürün için kendinize ya da gösterdiğiniz adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkınıza sahipsiniz.
 • Cayma hakkını kullanabilmeniz için bu süre içinde wwww.gokceadamdan.com sitesinde yer alan faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunmanız gereklidir.
 • Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, taze meyve/sebze, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz.
 • Ürün lezzetini beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.
 • www.gokceadamdan.com üzerinden satın alınan ve iade etmek istediğiniz tüm ürünlerde cayma hakkınızı kullanabilmeniz için mal/hizmetin orijinal ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.
 • Cayma hakkı kullandığınızda size teslim edilen ürünün Gökçeadamdan’a gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ve fatura aslının iadesi zorunludur.
 • Fatura aslının Gökçeadamdan’a gönderilmediği durumlarda KDV ve varsa sait yasal yükümlülükler iade edilemez.
 • Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli tarafınızdan karşılanır.
 • İade ettiğiniz ürün/ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde geri ödemeler ürün Gökçeadamdan’a ulaştıktan sonraki 7 iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz. Nakit iade ödemesi yapılamaz. Taksitle satın alınan ürünlerin iade ödemeleri bankalar tarafından taksitle yapılmaktadır.


         İade Adresi:      Gökçeadamdan Organik Tarım A.Ş.

Çınarlı Mahallesi Çınarlı Sokak No:10

Gökçeada / Çanakkale


Destek için bilgi@gokceadamdan.com veya 0 286 887 33 66 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

1.

1. Teslim aldığım ürünü iade edebilir miyim? Cayma hakkı bulunuyor mu?

27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”nin 2. Maddesinin (ğ) nolu bendi gereği “Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

Kendi markamız ile ürettiğimiz ürünler,  yüksek kalite standartlarıyla üretilmekte ve soğuk zincir bozulmadan izlenebilirlik ilkeleriyle sizlere ulaştırılmaktadır.

Ayrıca Tazedirekt’de satılan diğer tüm ürünler, uygun stoklama koşullarında depolanmakta ve soğuk zincir bozulmadan izlenebilirlik ilkeleriyle sizlere ulaştırılmaktadır. Teslim aldığınız ürünlerle ilgili bir şikayetiniz olması durumunda teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde şikayetinizi 444 75 15 numaralı Tazedirekt Müşteri Hizmetleri hattımıza şikayetinizi iletmenizi veya sitemizin ‘Bize Ulaşın’ bölümünden mail göndermenizi rica ederiz.

2. Ürün iadesinde yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Teslim aldığınız ürün ile ilgili genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 • İade talebinizi, ürünlerinizin teslim edildiği tarihten itibaren 7 gün içerisinde ve ürününü son kullanım tarihi geçmeden iletmeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturayı ibraz teslim etmeniz gerekmektedir.
 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/tabak veya ambalajı/etiketi ile birlikte yapılmalıdır.
 • Son kullanma tarihi geçmiş olan ve taze ürün özelliği bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3. İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Tazedirekt tarafından iade işlemi onaylandıktan sonra; ödemesi ‘Kredi Kartı’ ile gerçekleştirilen siparişlerin ücret iadesi, kredi kartına yapılmaktadır. Ödemenizin kartınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, maksimum 10 iş günü içinde ödediğiniz tutar kartınıza iade edilecektir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Tazedirekt’in bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Ayrıca ödemesi ‘Kapıda Nakit’ ödeme yapılan siparişlerin ücret iadesi, nakit olarak yapılmaktadır.