EN Gökçe Adamdan Hikayesi

Gökçe Adamdan’ın hikayesi, aslında bir merakla başlayan tutkunun hikayesidir. Gökçeada’nın doğasına olan saygı ve hayranlıkla gelişti.

Biri Çanakkaleli, biri de Bursalı iki arkadaşın farklı zamanlarda Gökçeada’nın doğasından etkilenerek, zaman içinde adaya yerleşmeye karar vermeleriyle ilk adımlar atıldı.

Gökçeada’da kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri ağaçlardan topladıkları zeytinlerle sadece aileleri için ürettikleri zeytinyağları, zamanla eş dostlarının da sofralarına baş tacı olmaya başladı.

Üretmek zordu, doğalını üretmek ise daha zor.

İşte bu zorluklar, bir heyecandan öte tutkuya dönüştü iki arkadaşta. Doğal tarımı ABC’siyle öğrenmek için kolları sıvayıp kendi arazilerinde gece gündüz, deneye yanıla öğrendiklerini bir bir uygulamaya çalıştılar. Hem öğrendiklerini, hem de tutkularını birbirleriyle paylaştılar. Tarımın yanı sıra ustalardan arıcılığı da öğrenip kendi yetiştirdikleri bitkilerle kendi ballarını da ürettiler.

Ürünlerimiz


Zeytinyağ
Ekim – Kasım aylarında Gökçeada’da doğal koşullarda yetiştirilen ağaçlardan daha yere düşmeden özenle topladığımız zeytinleri, soğuk sıkım yöntemiyle lezzet şölenine dönüştürdük. Siz de, Gökçe Adamdan Erken Hasat Zeytinyağlarıyla doğayı sofranıza davet edin.

Bal
İnsanlığın ilk besinlerinden, sağlık ve güzellik saçan bir lezzet; bal. Yunan, Roma, Mısır, Hindistan ve Çin’in antik dönemlerinde kadar izi sürülen bu mucize, artık Gökçeada’nın doğal yollarla yetişen çiçekleriyle hayat buluyor. Gökçe Adamdan %100 Gökçeada Çiçek Balı. Doğayı ve doğalı özleyenler için.

Aromaterapi
Gökçeada’da doğal yöntemlerle yetiştirdiğimiz lavanta, defne, nane, biberiye, incir, sarı kantaron bitkileri ile özel olarak hazırladığımız aromaterapi yağları sadece bedeninizi değil, ruhunuzu da mutlu edecek. Doğanın rahatlatıcı etkisini evine taşımak isteyenlere…

kolonya
Gökçeada’nın verimli topraklarında tamamen doğal yöntemlerle yetiştirilen Limon, İncir, Bergamot ve Yaseminlerin en iyi hasatlarını topladık; adanın doğallığı dört mevsim yanınızda olsun diye, yüzlerde kocaman bir gülümseme bırakan kolonyalar hazırladık. İncir bahçesi, Limon Çiçeği ve Ada Esintisi. İçindeki çocuktan asla vazgeçmeyenleri de unutmadık; biraz yaramaz fazlasıyla masum; Çikolata Tutkusu Kolonya!